Home / blog / Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Zayıflama Yöntemleri

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Zayıflama Yöntemleri

1-Özellikle Yemeklerden Önce Su için

Su içmenin zayıflamada çok iyi bir yardımcı olduğu konusunda bütün uzmanlar hemfikirdir. Su içerek metabolizmanızı yaklaşık %30 oranında hızlandırır. Böylece daha fazla kalori yakmış olursunuz.

2-Kahvaltıda Yumurta Yemeyi Unutmayın

Düzenli olarak yumurta tüketmenin insan sağlığına birçok yararı vardır, zayıflayama da çok yardımcıdır. Yumurtanın uzun süre tok tutma etkisi sayesinde rahatça kilo kaybedersiniz. Özellikle sabahları kahvaltı tüketmek önemli bir zayıflama yöntemidir.

3-Kahve İçin

Bilinenin tersine türk kahvesi tüketmek zayıflamaya yardımcıdır. Uzmanların araştırmalarına göre metabolizmayı %10 ile % 15 civarında hızlandırma etkisine sahiptir. Ancak adetini sınırlı tutmak ve şekersiz tüketmek önemlidir.

4-Yeşil Çay İçin

Yeşil çay tüketmek çok iyi bir zayıflama yöntemidir. Antioksidan etkisi işle vücudunuzdan toksinleri ve ödemleri atmanıza yardımcıdır. Sabah saatlerinde tükettiğiniz taktirde içindeki cafeyin sayesinde gün boyu zinde olmanızı sağlayacaktır. Yatmadan önce tüketmeniz uykunuzu kaçıracak bir etki gösterdiği için tavsiye edilmez.

5.Yemeklerinizi Hindistan Cevizi Yağı ile Pişirin

Bu tür yağlar metabolizmanızın ciddi şekilde hızlı çalışmasını sağlar, iştahınızı azaltır ve kilo vermenizi sağlar.

6-Şekeri Kesin

Şeker, vücutta yağlanmaya yol açmasının yanında kanseri besleyici özellik taşıması nedeni ile de hayatımızdan çıkarmamız gereken, vücuda hiçbir faydası olmayan bir besindir. En önemli zayıflama yöntemi şekeri tamamen hayatınızdan çıkartmak olmalıdır.

7-Porsiyonlarınızı Not Alın

Gün içinde atıştırmalarla birlikte ne kadar miktarda yediğinizi aklınızda tutmanız zordur. Yediklerinizi not alarak, bu durumdan kurtulabilirsiniz. Gün içinde her ağzınıza attığınız yiyeceği mutlaka not alın ve gün sonunda neyi ne kadar yediğinizi tespit etmiş olursunuz.

8-Atıştırma Krizlerine Karşı Yanınızda Sağlıklı Besinler Bulundurun.

Zayıflama sürecinde herkesin ihtiyaçları farklıdır. O yüzden kendi zayıflama yöntemlerinizi tespit etmeniz gerekmektedir. Örneğin aniden kan şekeriniz düşüyorsa ya da acıktığınızda sinirli oluyorsanız ya da tansiyonunuz aniden düşebiliyorsa mutlaka çantanızda sağlıklı atıştırmalıklar bulundurunuz. Birkaç kuru kayısı, kuru incir birkaç adet badem ya ceviz en sağlıklı atıştırmalıklardandır.

9- Daha Yavaş Çiğneyin

Yemek yerken lokmaları iyice çiğneyerek yemek sihirli bir zayıflama yöntemidir. Sadece tabaklarınızı küçülterek ve iyi çiğneyerek ciddi şeklide kilo vermeniz mümkündür.

10-Diyet Yapmayın Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmek için sağlıklı beslenmeyi hayat biçimi haline getirmek önemlidir. Arada bir yapılan kaçamakların dışında sağlıklı ve hafif beslenmeyi benimsemek ciddi bir zayıflama yöntemidir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Web sitemiz geçici olarak ürün satışına kapatılmıştır. Kapat

Herbalife City
Giriş / Yeni Üyelik
Sitemizdeki fiyatlar kurallar gereği yalnızca üyelerimize görünmektedir.
Sitemize ücretsiz giriş yaparak fiyatları görebilir ve sipariş verebilirsiniz.
veya zaten üye iseniz;