Home / blog / Detoks Diyeti Nedir?

Detoks Diyeti Nedir?

Detoks Diyeti Nedir?

   Detoks diyeti vücudu toksinlerden arındıran bununla birlikte kilo verdiren bir programdır. Aslında detoks diyetinin tek bir formülü yoktur, çok çeşitli detoks programları vardır. Hepsinin genel amacı vücut metabolizmasını toksinlerden arındırmaktır. Detoks diyetinin bir diğer yararı ise anti anti-aging adı verilen gençleştirme etkisidir. Belli dönemlerde ve doktor kontrolü altında uygulanan detoks diyetinin insan vücuduna faydaları çok fazladır. Önemli olan detoksun faydalarından bilinçli olarak yararlanmaktır.

Detoks Diyetinin İçeriği Nasıldır?

   Detoks bir arınma programıdır. Bu yüzden diyet boyunca taze sebze ve meyvelerden yararlanılır. Et balık, süt, süt ürünleri, tahıl ürünleri, ekmek ve hazır paket yiyecekler kesinlikle tüketilmez. Program boyunca daha çok sebze ve meyve suları içilir. Bu sayede bağırsak ve sindirim sistemi rahatlar, kişi kendini hem ruhen hem de bedenen gençleşmiş ve hafiflemiş hisseder. Detoks diyet listesi programlarında 2, 3, 5 günlük diyetler veya bir, iki haftalık diyetler rağbet görmektedir.

Detoks boyunca sebzelerden elde edilen diyet çorbalarda çok yoğun kullanılır. Sebze, meyvelerin yanı sıra Detoks diyetinde baharatlarda çok fazla kullanılır. Papatya, zencefil, Ketentohumu, adaçayı, devedikeni, çam kabuğu gibi bitkilerden elde edilen karışım çaylar ödem atmada ve arınmada çok yardımcı etkenlerdir.

İnternette Detoks diyeti ismi ile birçok liste bulunmaktadır. Bilinçsizce uygulanan diyetler  insan sağlığı açısından çok tehlikeli durumlara yol açabilir. Uygulandığı süreç boyunca ciddi disiplin gerektiren bu diyeti her türlü sağlık kontrolünden geçip, diyetisyen doktor gözetiminde uygulanmak en doğru davranış olacaktır.

Detoks Diyetinin Faydaları Nelerdir ?

Detoks diyeti boyunca vücut toksinlerden arınarak, tazelenir.

-Bu diyet sayesinde kişi ideal kilosuna ulaşır.

-Cilt dirileşir, canlanır.

-Doğal gıdıların tüketiminin artması ile şeker, kalp ve damar hastalıkları ve tansiyon hastalarının sağlık durumları düzelir.

– Bağırsak sistemi düzene girer.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir.

-Bedenen hafiflemek kişinin ruhsal sağlığını da olumlu etkileyerek pozitif düşünmeye yardımcı olur.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Web sitemiz geçici olarak ürün satışına kapatılmıştır. Kapat

Herbalife City
Giriş / Yeni Üyelik
Sitemizdeki fiyatlar kurallar gereği yalnızca üyelerimize görünmektedir.
Sitemize ücretsiz giriş yaparak fiyatları görebilir ve sipariş verebilirsiniz.
veya zaten üye iseniz;