Home / blog / Tembeller İçin Zayıflama Yöntemleri

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemleri

Kilo verme herkes için sıkıntılı ve stresli bir süreçtir ve bu süreç disiplin ve irade ister. Sağlıklı yaşamı hayat biçimi olarak benimsem, kalıcı kilo vermemizi sağlar. Spor yapmaya ya da sıkı diyetler yapmaya vaktiniz ve enerjiniz yoksa ya da bütün bunlara üşeniyorsanız, saatlerinizi koşu bandında geçirmeye, tükettiğiniz kalori miktarını saymaya tahammülünüz yoksa bu basit yöntemleri deneyin.

İşte, spor salonuna gitmeden ve sıkı bir diyet yapmadan pratik zayıflama yöntemleri ;

  • Aksatmadan Her Gün Önce Bir Bardak Su İçin: Yemeklerden önce mutlaka su içiniz bu vücudunuzun susuz kalmasını önlediği gibi tok kalmanızı ve bu sayede aşırı yemekten kaçınmanızı sağlayan ve doğal olarak sizi zayıflatan bir yöntemdir.
  • Her öğünde basit yer değişiklikleri yapın. Nasıl mı? Mesela çok zararlı olan hazır üretim ağır salata soslarını kullanmak yerine salatanıza sirkeli sos hazırlayın. Bu, sizin her öğle yemeğinde fazladan 80 kalori almanızı engeller. Aynı şekilde kurutulmuş meyvelerden ziyade taze meyve tüketmek de daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olarak fit olma yolunda size destek olacaktır.
  • Tatlı Olarak Bir Parça Siyah Çikolata Yiyin. Hanımlar için diyet yaparken en sıkıntı veren faktör tatlısız kalmaktır. Kurabiyeler, pastalardansa tatlı yeme ihtiyacınızı biter çikolata ile gidermeye çalışmak iyi bir yöntemdir. Daha fazla kalori almadan sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz böylece.
  • Porsiyonlarınızı Kontrol Altında Tutun. Kilo verme yöntemlerinden en önemlisi her öğünde tükettiğiniz porsiyon miktarını küçültmektir. Küçük tabakta yemek yemeyi tercih edin. Böylece az yemekle tabağınızın dolduğunu görerek tatmin yaşarsınız.
  • Daha Fazla Hareket Edin: Spor yapmaya vaktiniz yoksa ya da zaman ayırmaya üşeniyorsanız gün içinde daha hareketli olmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. İşe yürüyerek gitmek, gideceğiniz bir yere otobüsten daha erken inip ya da arabayı uzağa park edip yürümek, asansör yerine merdivenleri tercih etmek, kalori yakmanın en basit ama faydalı yollarındandır.
  • Kalori İçmeyin. İçtiklerinizle aldığınız fazladan kalorileri fark etmezsiniz bile. Sonra “Ben niye kilo alıyorum” diye sorar, nedenini bulamazsınız. Kola, meyve suyu, şarap gibi içecekler tüketerek fazladan kalori almayı durdurun. Bunların yerine bol bol su için. Suyunuzu tatlandırmak için de içine salatalık, limon ya da nane atmayı deneyin.
  • Uzun Süre Aç Kalmayın. Uzun süre aç kalmak hem sağlıksız bir davranıştır hem de sağlık açısından hiç doğru değildir. Öğünleri atlamamak önemli bir zayıflama yöntemidir. Aşırı yeme ihtiyacı hissetmenize yol açan kan şekeri düşüklüğüne fırsat vermeyin, öğünlerinizin ve ara öğünlerinizin zamanını kaçırmayın.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Web sitemiz geçici olarak ürün satışına kapatılmıştır. Kapat

Herbalife City
Giriş / Yeni Üyelik
Sitemizdeki fiyatlar kurallar gereği yalnızca üyelerimize görünmektedir.
Sitemize ücretsiz giriş yaparak fiyatları görebilir ve sipariş verebilirsiniz.
veya zaten üye iseniz;